Date | R | Hemma v Borta | - |
07/14 19:00 |
29 |
[477] Jelle Sels v Zhizhen Zhang
[372] |
6-0,6-3
|
07/13 17:20 |
28 |
[477] Jelle Sels v Sebastian Fanselow
[413] |
6-4,6-2
|
07/13 14:30 |
28 |
Genaro A Olivieri v Zhizhen Zhang
|
7-5,5-7,4-6
|
07/12 19:00 |
27 |
Jelle Sels v Maxime Chazal
|
6-3,7-6
|
07/12 11:50 |
27 |
[413] Sebastian Fanselow v Matias Zukas
[387] |
6-1,3-6,6-3
|
07/12 09:30 |
27 |
Davide Galoppini v Genaro A Olivieri
|
6-7,4-6
|
07/12 09:30 |
27 |
Camilo Ugo Carabelli v Zhizhen Zhang
|
3-6,3-6
|
07/11 16:55 |
26 |
Francesco Forti v Davide Galoppini
|
4-6,6-1,3-6
|
07/11 14:45 |
26 |
Jelle Sels v Antoine C Chauvinc
|
6-1,7-6
|
07/11 12:45 |
26 |
Wilson Leite v Zhizhen Zhang
|
6-4,6-7,4-6
|
07/11 12:05 |
26 |
Genaro Alberto Olivieri v Samuel Bensoussan
|
6-0,6-3
|
07/11 11:00 |
26 |
Maxime Chazal v Peter Torebko
|
5-7,6-4,7-6
|
07/11 09:30 |
26 |
Matteo Martineau v Camilo Ugo Carabelli
|
6-3,4-6,4-6
|
07/11 09:30 |
26 |
[387] Matias Zukas v Bruno Sant'anna
[439] |
6-1,6-7,7-5
|
07/11 09:30 |
26 |
Sebastian Fanselow v Lorenzo Frigerio
|
6-1,6-2
|
07/10 19:00 |
25 |
[497] Rafael Matos v Zhizhen Zhang
[372] |
3-6,6-7
|
07/10 17:00 |
25 |
Antoine C Chauvinc v Lucas Gomez
|
6-4,6-4
|
07/10 14:45 |
25 |
Juan Pablo Paz v Samuel Bensoussan
|
7-6,2-6,0-6
|
07/10 13:30 |
25 |
Lorenzo Frigerio v Michel Vernier
|
7-5,6-1
|
07/10 13:05 |
25 |
Sebastian Fanselow v Filippo Leonardi
|
6-3,6-3
|
07/10 11:00 |
25 |
Andrea Guerrieri v Genaro A Olivieri
|
4-6,3-6
|
07/10 11:00 |
25 |
Omar Giacalone v Davide Galoppini
|
6-2,3-6,3-6
|
07/10 10:00 |
25 |
[336] Ivan Gakhov v Jelle Sels
[477] |
6-4,4-6,4-6
|
07/09 19:00 |
25 |
Camilo Ugo Carabelli v Giulio Zeppieri
|
7-5,6-3
|
07/09 15:35 |
25 |
Pascal Meis v Peter Torebko
|
6-7,1-6
|
07/09 12:40 |
25 |
Andres Gabriel Ciurletti v Bruno Sant'anna
|
4-6,1-6
|
07/09 12:25 |
25 |
Adelchi Virgili v Francesco Forti
|
4-6,4-6
|
07/09 12:10 |
25 |
Mirko Cutuli v Matteo Martineau
|
4-6,3-6
|
07/09 11:10 |
25 |
Gijs Brouwer v Matteo Martineau
|
Cancelled
|
07/09 09:30 |
25 |
Wilson Leite v Luis Patino
|
5-7,6-2,6-0
|
Italienska ITF F18-tennisturneringen är en professionell tennisturnering som är en del av ITF Women's Circuit. Turneringen är värd för Tennis Club Milano Alberto Bonacossa i Milano, Italien, och spelas på grusbanor. Turneringen är en $15 000-turnering, vilket betyder att prispotten är $15 000. Turneringen grundades 2018 och har hållits årligen sedan dess.
Turneringens singelmästare har varit:
* 2018: Martina Trevisan (Italien)
* 2019: Giulia Gatto-Monticone (Italien)
* 2020: Carolina Meligeni Alves (Brasilien)
* 2021: Quirine Lemoine (Nederländerna)
Turneringens dubbelmästare har varit:
* 2018: Anastasia Grymalska (Polen) och Anastasia Zarytska (Ukraina)
* 2019: Martina Colmegna (Italien) och Camilla Rosatello (Italien)
* 2020: Irene Burillo Escorihuela (Spanien) och Andrea Lázaro García (Spanien)
* 2021: Camilla Rosatello (Italien) och Federica Rossi (Italien)
Turneringen har varit en populär tävling för både italienska och internationella spelare, och har hjälpt till att utveckla flera framtida stjärnor inom sporten.