E-Sports CS:GO - ESEA MDL 10/17 01:00 ATK ATK v Big Frames Big Frames 0-1
Table Tennis Liga Pro FNTR Moscow Open 10/16 14:30 Mikhail Chernjavskiy v Artem Aronov 10-6
Table Tennis Polish Open - Damer 10/16 14:30 Xiang Li Xiang Li v Yi-Chien Chen 11-3
Table Tennis Polish Open - Damer 10/16 14:30 Chiara Colantoni Chiara Colantoni v Agata Zakrzewska Agata Zakrzewska 9-10
Basketball 3x3 - Matcher 10/16 14:24 Elfenbenskusten 3x3 v Ryssland - 3x3 Ryssland - 3x3 15-17
Table Tennis Moskva - Liga Pro - Damer 10/16 14:00 Tatyana Mihailova v Mariia Vinogradova Mariia Vinogradova 1-3
Tennis ITF W25 - Florence 10/16 14:00 Katarina Jokic v Suzan Lamens 0-0
Tennis ITF W25 - Florence 10/16 14:00 Peyton Stearns v Lea Ma 0-0
Basketball 3x3 - Matcher 10/16 14:00 Kina 3x3 Kina 3x3 v Mongoliet 3x3 Mongoliet 3x3 17-20
Volleyball Vänskapsmatcher - Klubblag 10/16 14:00 Kaleh Mazandaran Kaleh Mazandaran v Rah Yab Marivan Rah Yab Marivan 0-0
Table Tennis Liga Pro FNTR Moscow Open 10/16 14:00 Leonid Muravyev v Igor Tukh 10-7
Table Tennis Polish Open - Damer 10/16 13:55 Valeria Shcherbatykh Valeria Shcherbatykh v Marina Niguez Marina Niguez 5-5
Table Tennis Polish Open - Damer 10/16 13:55 Nathalie Marchetti Nathalie Marchetti v Ece Harac Ece Harac 8-10
Table Tennis Polish Open - Damer 10/16 13:55 Aikaterini Toliou Aikaterini Toliou v Xunyao Shi Xunyao Shi 5-9
Table Tennis Polish Open - Damer 10/16 13:55 Ozge Yilmaz Ozge Yilmaz v Andreea Clapa Andreea Clapa 7-11
Tennis ITF M15 - Sharm El Sheikh 10/16 13:45 Henrik Traskin v Pablo Vivero Gonzalez 0-6,2-6
Table Tennis Moskva - Liga Pro - Damer 10/16 13:39 Anastasia Golubeva v Daria Semenova 0-0
Basketball 3x3 - Matcher - Damer 10/16 13:35 Holland - 3x3 - Damer Holland - 3x3 - Damer v Ryssland - 3x3 - Damer Ryssland - 3x3 - Damer 11-10
Table Tennis Liga Pro FNTR Moscow Open 10/16 13:30 Artem Aronov v Leonid Muravyev 0-0
Tennis WTA Luxemburg - Damdubbel 10/16 13:25 Kerkhove/Schoofs v Hesse/Paquet 7-5,6-3
Table Tennis Polish Open 10/16 13:20 Maciej Kubik Maciej Kubik v Martin Pintos 0-2
Table Tennis Polish Open 10/16 13:20 Gilles Michely Gilles Michely v Sheng Yan Sheng Yan 5-11
Tennis ITF M15 - Doha 10/16 13:20 Adrian Obert v Seif Adas 6-2,6-1
Basketball 3x3 - Matcher - Damer 10/16 13:10 Kina 3x3 damer Kina 3x3 damer v Mali 3x3 Women 14-9
Tennis ITF M15 - Getafe Madrid 10/16 13:10 Maxime Pauwels v Alberto Barroso Campos 4-6,4-5
Table Tennis Challenger Ochsenhausen 10/16 13:10 Roman Rezetka Roman Rezetka v Mohamed Shouman Mohamed Shouman 0-3
Soccer Grekland - Amatörcupen 10/16 13:07 Panionios Achilleas Agias Panionios Achilleas Agias v Anagennisi Patron Anagennisi Patron 0-1
Tennis ITF W15 Tabarka - Damdubbel 10/16 13:05 Pino/Viglianisi v Nicault/Traversi 3-6,1-6
Soccer Iran - Iranska cupen 10/16 13:03 Padideh Khorasan Padideh Khorasan v Naft Mased Soleiman Naft Mased Soleiman 0-1
Soccer Norge - Elitligan - U19 10/16 13:00 Vålerenga U19 Vålerenga U19 v Brann U19 Brann U19 2-2
Soccer Socca VM - 40 minuters spel 10/16 13:00 Kina VI v Skottland VI 1-1
Soccer Ukraina - Regional Cup 10/16 13:00 SC Poltava SC Poltava v Tavriya Novotroitskoe 0-1
Soccer Grekland - Amatörcupen 10/16 13:00 Asi Gonia Asi Gonia v AE Atsipopoulou-Prine AE Atsipopoulou-Prine 1-2
Volleyball Russia Vyscha League B Women 10/16 13:00 Iskra AMOND damer v Ryazan damer Ryazan damer 0-0
Tennis ITF W25 - Seville - Damdubbel 10/16 13:00 B Ribera/Fita Boluda v Guerrero Alvarez/Rus 3-6,4-6
Handball Ukraina - Superleague 10/16 13:00 ZTR Zaporozhye ZTR Zaporozhye v ZTR Burevestnik ZTR Burevestnik 35-19
Table Tennis Liga Pro FNTR Moscow Open 10/16 13:00 Mikhail Chernjavskiy v Igor Tukh 9-7
Tennis ITF W25 - Lagos 10/16 13:00 Sathwika Sama v Valeriya Strakhova 1-6,4-6
Tennis ITF W25 - Lagos 10/16 13:00 Jasmin Jebawy v Celestine Avomo Ella 6-4,6-0
Tennis ITF W25 - Lagos 10/16 13:00 Jumai Muhammed v Blessing Samuel 1-6,2-6
Soccer Ukraina - Regional Cup 10/16 13:00 Junist Verchnia Bilka Junist Verchnia Bilka v Odek Orzhiv Odek Orzhiv 0-1
Soccer Ukraina - Regional Cup 10/16 13:00 D.-Univer Kharkiv D.-Univer Kharkiv v FC Victoria Mykolaivka FC Victoria Mykolaivka 1-1
Soccer Ukraina - Regional Cup 10/16 13:00 Olympia Savintsi Olympia Savintsi v LNZ Lebedyn LNZ Lebedyn 1-0
Tennis Challenger Ismaning 10/16 13:00 Tristan Lamasine v Zdenek Kolar 4-6,5-7
Tennis ITF M15 - Tabarka - Herrdubbel 10/16 13:00 Ajdukovic/Kranic v Fattar/Rihane 4-6,6-7
Tennis ITF W15 - Sharm El Sheikh 10/16 13:00 Barbora Matusova v Demi Tran 5-3
Basketball Rumänska cupen - Damer 10/16 13:00 Rapid Bucuresti damer v Cluj Napoca damer Cluj Napoca damer 62-67
Soccer Italien - Coppa Italia Serie D 10/16 13:00 Torres Torres v Aprilia Aprilia 3-0
Tennis WTA Luxembourg 10/16 13:00 Cori Gauff v Anna Blinkova 4-6,0-6
Volleyball Turkey VVS League Women 10/16 13:00 Galatasaray damer Galatasaray damer v Ankara Karayollari Women Ankara Karayollari Women 3-0
Soccer Ungern - NBI - Damer 10/16 13:00 Szent Mihaly SE damer Szent Mihaly SE damer v Diosgyori VTK damer Diosgyori VTK damer 0-4
Soccer Vitryssland - Div 1 10/16 13:00 FC Smorgon FC Smorgon v FK Lokomotiv Gomel FK Lokomotiv Gomel 1-4
Tennis ATP Antwerpen - Herrdubbel 10/16 12:50 Marach/Melzer v Lorenzi/Sinner 3-6,1-6
Basketball 3x3 - Matcher 10/16 12:45 Ukraina 3x3 Ukraina 3x3 v Argentina 3x3 21-20
Tennis ITF W25 - Lagos 10/16 12:45 Ronke Akingbade v Nastja Kolar 1-6,0-6
Table Tennis Polish Open 10/16 12:45 Tibor Spanik Tibor Spanik v Mikhail Tsyhanouski Mikhail Tsyhanouski 11-10
Table Tennis Polish Open 10/16 12:45 Olav Kosolosky Olav Kosolosky v Artur Grela 9-5
Table Tennis Polish Open 10/16 12:45 Haidong Xu Haidong Xu v Marco Golla Marco Golla 6-2
Table Tennis Polish Open 10/16 12:45 Benno Oehme Benno Oehme v Przemyslaw Walaszek Przemyslaw Walaszek 11-11
Tennis ITF M15 - Sharm El Sheikh 10/16 12:40 Naoki Tajima v Max Houkes 3-2
Soccer Slovakien - 3. Liga 10/16 12:36 FK Rakytovce FK Rakytovce v TJ Tatran Oravske Vesele TJ Tatran Oravske Vesele 0-0
Tennis ITF M15 - Olomouc 10/16 12:35 Jiri Barnat v Dominik Nazaruk 3-6,4-6
Soccer Slovakien - 3. Liga 10/16 12:34 Liptovska Stiavnica Liptovska Stiavnica v Fomat Martin Fomat Martin 2-2
Soccer Rysslands Regional League 10/16 12:30 FC Boradigyakh FC Boradigyakh v Troitsk Troitsk 1-10
Soccer Annan match 10/16 12:30 Trudovye Rezervy Trudovye Rezervy v Lokomotiv Moskva U19 Lokomotiv Moskva U19 0-2
Table Tennis Liga Pro FNTR Moscow Open 10/16 12:30 Igor Tukh v Artem Aronov 2-1
Table Tennis Moskva - Liga Pro - Damer 10/16 12:30 Mariia Vinogradova Mariia Vinogradova v Tatyana Mihailova 6-6
Tennis ITF M15 - Getafe Madrid 10/16 12:30 Andrey Chepelev v Alejandro Garcia 2-6,3-6
Table Tennis Challenger Ochsenhausen 10/16 12:30 Antonin Gavlas Antonin Gavlas v Miroslav Sklensky Miroslav Sklensky 3-0
Basketball Filippinerna - MPBL 10/16 12:30 Batangas City Athletics Batangas City Athletics v General Santos Warriors General Santos Warriors 85-79
Soccer Hongkong - Reservdivision 10/16 12:30 Southern District reserver Southern District reserver v Happy Valley reserver Happy Valley  reserver 0-2
Soccer Hongkong - Reservdivision 10/16 12:30 Wofoo Tai Po reserver Wofoo Tai Po reserver v R&F reserver R&F reserver 2-0
Basketball Europacupen - Damer 10/16 12:30 Enisey Krasnoyarsk damer Enisey Krasnoyarsk damer v MBK Ruzomberok damer MBK Ruzomberok damer 82-59
Soccer Kenya - Super League 10/16 12:26 Fortune Sacco Fortune Sacco v FC Talanta 0-0
Basketball 3x3 - Matcher 10/16 12:20 Brasilien 3x3 Brasilien 3x3 v Slovenien - 3x3 Slovenien - 3x3 18-10
E-Sports CS:GO - ESL Pro League Asia-Pacific 10/16 12:20 TYLOO TYLOO v Vici Gaming Vici Gaming 11-4
Tennis ITF M15 - Sharm El Sheikh 10/16 12:15 Francesco Vilardo v Iacopo Sada 6-1,6-4
Tennis ITF W25 - Seville 10/16 12:10 Irina Fetecau v Susan Bandecchi 6-0,6-3
Tennis ITF W15 - Sharm El Sheikh 10/16 12:10 Aya El Sayed v Kelia Le Bihan 6-4,6-2
Table Tennis Polish Open 10/16 12:10 Aleksa Gacev Aleksa Gacev v Christian Kill Christian Kill 8-6
Table Tennis Polish Open 10/16 12:10 Giorgos Konstantinopoulos Giorgos Konstantinopoulos v Francisco Miguel Ruiz 7-9
Table Tennis Polish Open 10/16 12:10 Heyi Yu Heyi Yu v Kaiyang Lu Kaiyang Lu 9-6
Soccer Kenya - Super League 10/16 12:07 Nairobi Stima Nairobi Stima v Nairobi City Stars Nairobi City Stars 1-2
Tennis ITF W25 - Lagos 10/16 12:05 Isabella Kruger v Chiraz Bechri 6-4,7-5
Tennis WTA Moskva - Damdubbel 10/16 12:05 Babos/Mladenovic v Kichenok/Olaru 6-3,7-6
Soccer Serbien - Regional Cup 10/16 12:03 FK Radnicki Beograd v FK Lokomotiva Beograd FK Lokomotiva Beograd 6-0
Soccer Iran - Div 2 10/16 12:02 Naft Gachsaran Naft Gachsaran v Sardar Bukan FC 1-2
Soccer Polen - Cup - Damer 10/16 12:01 Marcus Gdynia damer v Blekitni Stargard damer 14-0
Soccer Norge - Elitligan - U19 10/16 12:00 IK Start U19 v Viking FK U19 Viking FK U19 0-0
Soccer Ryssland - Division 3 10/16 12:00 Mordoviya-M Saransk Mordoviya-M Saransk v Kryilya Sovetov M-PSC Kryilya Sovetov M-PSC 0-3
Tennis ITF M15 - Doha 10/16 12:00 Quentin Folliot v Mikalai Haliak 6-1,6-3
Volleyball Vänskapsmatcher - Klubblag 10/16 12:00 Saipa Tehran Saipa Tehran v Shahrdari Gonbad Shahrdari Gonbad 9-13
Volleyball Turkey 2nd League Women 10/16 12:00 Karayollari 2 damer Karayollari 2 damer v Eryaman Genclik damer Eryaman Genclik damer 21-16
Table Tennis Liga Pro FNTR Moscow Open 10/16 12:00 Leonid Muravyev v Mikhail Chernjavskiy 10-9
Tennis ITF M15 - Doha 10/16 12:00 Adam Moundir v Sidane Pontjodikromo 6-1,6-2
Table Tennis Moskva - Liga Pro - Damer 10/16 12:00 Anna Krasikova v Daria Semenova 3-4
Tennis ITF W60 - Szekesfehervar 10/16 12:00 Simona Waltert v Martina Di Giuseppe 6-4,5-0
Snooker English Open 2019 10/16 12:00 Zhao Xintong Zhao Xintong v Anthony Hamilton Anthony Hamilton 4-0
Volleyball Vietnam A-League Women 10/16 12:00 TP Ho Chi Minh damer TP Ho Chi Minh damer v Vinh Phuc damer Vinh Phuc damer 25-18
Snooker English Open 2019 10/16 12:00 David Gilbert David Gilbert v Ryan Davies Ryan Davies 4-0